Tomasz Zwoliński

Pokazy słońca w Warszawie

Protuberancje, granulacja i plamy słoneczne to tylko część rzeczy jakie udało nam się zaobserwować podczas pikniku zorganizowanego przez PTMA Warszawa, AstroShop.pl, Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika i Sekcja Obserwacji Słońca.

"Kilka tygodni przed wydarzeniem podczas cotygodniowego spotkania w Naszym oddziale na ulicy Baryckiej 18 Jerzy Krug rzucił między zdaniami, że może pomóc w organizacji pokazu pod Naszym szyldem. Po mniej więcej tygodniu postanowiłem wrócić do tematu i go rozwinąć. Na dwa tygodnie przed ustaliliśmy jego formę – „Pokaz Słońca”. Przy dużym wysiłku członków oddziału rozpoczęliśmy pracę nad promowaniem wydarzenia i tworzeniem materiałów reklamowych. Ulotki A6, rollup, t-shirt'y, banery, plakaty zagrały tu kluczową rolę. W dniu imprezy do jej prowadzenia stawił się silny trzon naszego oddziału. Gościliśmy również przedstawicieli Astroshop.pl, Kosmicznej Akademii oraz Sekcji Obserwacji Słońca.

Pragnę przekazać słowa uznania wszystkim zaangażowanym w pokaz. Każdy z nas jest odrębną, ale połączoną w całość cegiełką w tej budowli. Wydarzenie wypadło niesamowicie profesjonalnie i bardzo estetycznie. Podziękowania również dla Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika za udostepnienie nam swojej infrastruktury na czas wydarzenia.

Dziękuję, że pomagacie i pytacie „Co mogę zrobić dla PTMA?”. To na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

Wspólnie piszemy historię PTMA Warszawa!"

Prezes PTMA Warszawa - Tomasz Zwoliński