23.09.2023 Tomasz Zwoliński

"W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień."​

Mam przyjemność ogłosić, że PTMA Warszawa zorganizowało kolejne fascynujące wydarzenie 23 października br., które miało miejsce w Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN, ul. Bartycka 18, Warszawa.
🌞Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego prelegenta - Karola Wójcickiego, popularyzatora astronomii, dziennikarza naukowego oraz pasjonata podróży, który zabrał nas w niezwykłą podróż "W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień". Karol Wójcicki, Z głową w gwiazdach podzielił się swoimi przeżyciami z podróży na drugi koniec świata w poszukiwaniu zaćmień Słońca, jednych z najbardziej fascynujących zjawisk na naszej planecie. To była wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, jak to jest stać w cieniu Księżyca i doświadczyć nagłej nocy w środku dnia.
🚀Po inspirującym wykładzie PTMA Warszawa serdecznie zaprosiła wszystkich uczestników do udziału w obserwacjach Księżyca na tarasie CAMK. Teleskopy były dostępne, aby zapewnić fascynujące doświadczenia związane z obserwacją naszego naturalnego satelity. 🛰Jako goście specjalni odwiedzili nasz członkowie warszawskiego klubu łączności - SP5KAB. Serdecznie podziękowania za zaangażowanie! Podziękowania również dla prowadzących pokaz, a w szczególności dla Robert Nowakowski.
Pokaz nieba, Księzyca był prowadzony w ramach projektu NASA - National Aeronautics and Space Administration #InternetionalObserveTheMoon oraz #CopernicusHUB, którego patronem jest POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency.
To wyjątkowa okazja jest już przeszłością, ale nadal warto być czujnym na przyszłe wydarzenia organizowane przez PTMA Warszawa, aby nie przegapić podobnych spotkań z astronomią i możliwości obserwacji obiektów kosmicznych.
Tomasz Zwoliński