17.06.2023 Krzysztof Piasecki

„Cyber-Wawer” w Kulturotece w Falenicy

17 czerwca uczestniczyliśmy w imprezie popularnonaukowej „Cyber-Wawer” w Kulturotece w Falenicy.
Były między innymi pokazy eksperymentów z Centrum Nauki Kopernik, czytanie książki inspirowanej Tytusem, czytanie Astrowierszy Elżbiety Zwolińskiej, przepiękny teatr tańca, prelekcja na temat astrofotografii, a także pokazy fizyczne i astronomiczne.
Organizatorzy – znakomita instytucja łącząca funkcje biblioteki i domu kultury – zrealizowali połączenie imprezy popularnonaukowej z literacką – z okazji rocznicy Papcia Chmiela, autora Tytusa, Romka I Atomka.
Ekipa PTMA w składzie: Danuta Tomaszewska, Krzysztof Woźniak, Andrzej Mikiel, Grzegorz Trawiński, Krzysztof Piasecki była bardzo profesjonalnie wspomagana przez wolontariuszy z 143 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Falenicka Sosna" oraz ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 76 im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych w Warszawie. Uczniowie z klas 6 i 7 znakomicie weszli w role i opanowali merytoryczną treść pokazów. W tej samej sali pokazy fizyczne prowadzili też uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej PORT w Józefowie.
Krzysztof Piasecki